Лапароскопічна нефректомія

Це малоінвазивне втручання більш безпечно ніж відкрите. Роблячи вибір на його користь, лікар враховує такі фактори, як стан хворого, функціонування другої нирки, показники проростання в сусідні органи.
Особливості виконання нефректомії і її етапи
Лапароскопічна операція (нефректомія) займає нетривалий час (1-2 години) і завжди проводиться хірургом під загальним наркозом. Невеликі отвори в черевній стінці забезпечують лікарю доступ до органу.
Через них вводяться інструменти і відеокамера, один з отворів має збільшений розмір для подальшого вилучення нирки разом з новоутворенням. Додатково в порожнину подається газ для отримання вільного доступу до операційного поля.
Під час лапароскопічного втручання нирка видаляється разом з прилеглою клітковиною і лімфатичними вузлами. У деяких випадках витягується і наднирник. Процедура проводиться, якщо пухлина виявлена ​​у верхній частині органу і є ризики її проростання. Після закінчення операції всі інструменти витягуються, а розрізи зашиваються.
Показання до операції
1
Пухлина великих розмірів
2
Афункціонірующая нирка
3
Гідронефроз 4 ст
Реабілітаційний період
Після лапароскопічного втручання пацієнт перебуває в реанімації приблизно добу. Потім видаляються дренаж і катетер. Відразу ж після цього пацієнтові дозволяють вставати і пересуватися. Протягом декількох днів можуть виникати як біль в області поверхні рани та нудота.
Найчастіше вони швидко проходять і не вимагають призначення спеціальних препаратів. У лікарні пацієнти зазвичай проводять не більше 3-4 днів.
Кількість ускладнень під час і після лапароскопічних втручань істотно знижено в порівнянні виникають після традиційних. Проте, можливі кровотечі та інфекційні процеси. Лапароскопічна нефректомія в нашому центрі завжди виконується грамотно і відповідно до прийнятого протокола. Це скорочує ризики ускладнень і побічних ефектів.
Залишились питання?
Новини