Уретроскопія

це ендоскопічна процедура, що використовується в лікувально-профілактичних цілях. Вона є ефективним способом для оцінювання стану уретри та виконання терапевтичних маніпуляцій.
За допомогою тонкого оптичного пристрою можна провести панорамний огляд сечівника, оцінити стан слизової оболонки, не порушуючи анатомічної цілісності уретри. Це значно підвищує рівень діагностики патологій сечівника.
Види уретроскопії
  • суха
  • іригаційна
Під час сухої уретроскопії оглядають задню та передню частину сечівника без наповнення рідиною. Задню уретроскопію часто поєднують із цистоскопією. Така процедура називається уретроцистоскопія.
За допомогою іригаційної уретроскопії оглядається уретра в розтягнутому положенні: промивна рідина розправляє стінки для кращого огляду.
Крім цього, за метою процедури виділяють уретроскопію діагностичну та лікувальну.
Обстеження уретри проводиться і жінкам, і чоловікам. Але з огляду на анатомічну будову «чоловіча» уретроскопія призначається частіше. Зазвичай процедура потрібна при запаленнях.
Показання для уретроскопії:
  • гематурія
  • діагностика аномалій розвитку
  • наявність ерозії, грануляції, виразки
  • стриктури сечівника
  • можливе переродження епітеліальної тканини
  • необхідність оцінювання стану сім'яного пухирця
  • хронічний уретрит
  • ймовірність травматичного ушкодження
  • підозра на новоутворення
  • стресове нетримання сечі
  • сторонні тіла в каналі (сечокам'яна хвороба)
Уретроскопія виявляє причини багатьох розладів у пацієнтів чоловічої статі — кров у спермі, простаторея, сперматорея, передчасне сім'явипорскування.
Крім того, уретроскопію жінкам та чоловікам рекомендують:
  • у разі наявності ЗПСШ
  • для контролю ефективності лікування
  • як профілактичний захід після перенесених інфекцій
  • у зв'язку з проблемами сечовипускання
  • в якості лікувальних процедур
Уретроскопія проводиться для введення ліків, розсічення стриктури, електрокоагуляції виразок та ерозій, видалення каменів з каналу.
Протипоказання для уретроскопії
Протипоказань до процедури небагато.Зазвичай уретроскопію відкладають, якщо загострюються хронічні процеси сечостатевої системи або запалення на гострій стадії. Також уретроскопію в Києві не проводять при ушкодженні уретри.
Протипоказанням є деякі захворювання легень, психічні розлади, патологічні стани, у разі виявлення яких не можна використовувати анестетики.
Підготовка до уретроскопії
Спеціальних підготовчих заходів перед ендоскопічним дослідженням немає. Рекомендується УЗД органів пахової зони. Якщо протипоказань немає, пацієнту призначається разова доза антибіотика для запобігання загостренню запалення (при хронічній формі). Безпосередньо перед тим, як пройти уретроскопію, варто випорожнити сечовий міхур.
Як відбувається уретроскопія
Процедуру проводять у стерильних умовах амбулаторно. Пацієнт перебуває в урологічному кріслі. У разі необхідності можна прийняти заспокійливий засіб.
Техніка проведення уретроскопії така:
1
статеві органи дезінфікують
2
добирається уретроскоп (уретроцистоскоп)
3
на трубку приладу наноситься спеціальний гель, що полегшує ковзання
4
проводиться анестезія
5
у сечівник вводиться уретроскоп
Уретроскоп — це оптичний прилад, що складається з тубуса та джерела світла. Огляд слизової оболонки проводиться під час виведення приладу з уретри. Дані транслюються на монітор. У нормі — слизова гладка, блискуча, біло-жовтого відтінку зовні та рожевого кольору всередині.
Також оцінюється просвіт каналу та судини. Діагностика триває приблизно 15 хвилин, підготовка результатів уретроскопії також триватиме небагато часу.
Якщо процедура лікувального характеру, то під час дослідження вводяться медпрепарати, видаляються камені, січуться рубцеві тканини, виконується біопсія та інші маніпуляції. Тривалість такої уретроскопії залежить від типу терапевтичних заходів. Результати уретроскопії з біопсією можна отримати за кілька днів.
Техніка проведення уретроскопії у чоловіків та жінок має свої особливості, пов'язані з анатомією. Уретра чоловіка, крім функцій виділення, задіяна й у репродуктивній діяльності. Вона довша за жіночу та має різний діаметр у передній і задній частині.
Жіноча уретра коротша, ширша, з однаковим просвітом по всій довжині. Уретроскопія у жінок проходить швидше, простіше та призначається значно рідше.
Наслідки уретроскопії
Нерідко в інтернеті можна зустріти коментарі про побічні ефекти та негативні наслідки уретроскопії. Ускладнення після процедури — це не обов'язкове явище. Так відбувається лише у разі процедури, проведеної з порушеннями.
Зроблена за протоколом діагностика може мати ускладнення:
1
перфорація стінок сечівника (частіше — задньої частини уретри)
2
інфікування та запальний процес у сечовивідних шляхах
3
кровотеча після взяття біоптату
Може виникнути біль, підвищитися температура, зменшитися обсяг виходу сечі. Такі явища є серйозним приводом для негайного звернення до лікаря.
Переваги уретроскопії в нашому центрі
Багато пацієнтів намагаються відмовитися від уретроскопії, вважаючи її занадто болючою. Таким людям варто звернутися до нашого урологічного центру VITRENKO, де досвідчений лікар проведе діагностику швидко та з мінімумом дискомфорту.
Сучасне медичне оснащення кабінетів та перевірені анестетики дають змогу пройти уретроскопію без болю та неприємних наслідків. За показаннями проводиться уретроскопія під наркозом.
Лікарі нашого урологічного центру дотримуються світових стандартів проведення обстежень, використовується обладнання експертного класу, індивідуально добирається найефективніша ендоскопічна методика. У відділенні урології дотримується абсолютна стерильність та всі правила безпеки, передбачені для кожної конкретної процедури.
ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ
В урологічному центрі VITRENKO за допомогою уретроскопії можливо ефективно і безболісно діагностувати та лікувати каміння та новоутвореня сечоводу. Це гарний спосіб швидко з’ясувати причини хвороби і поставити правильний діагноз.
Залишились питання?
Новини