Лікування аденоми простати

Одним з найпоширеніших захворювань чоловіків є аденома передміхурової залози, або аденома простати (простатит). Виникає вона через розростання передміхурової залози внаслідок вікових змін гормонального фону. Лікування аденоми простати, в разі діагностування цього захворювання, є обов’язковим та невідкладним.
При аденомі внутрішні клітини простати поступово збільшуються, розростаються та здавлюють уретральний канал, що призводить до порушення процесу сечовипускання. При відсутності лікування застійні явища у сечовому міхурі стають постійними. Це призводить до хронічної чи гострої затримки сечі, і таким чином підвищується ризик виникнення:
  • Циститу
  • Уретриту
  • Пієлонефриту
  • Ниркової недостатності
Перші ознаки аденоми з’являються після того, як простата починає здавлювати сечівник. Дані патологічні зміни зустрічаються в кожного четвертого чоловіка після 40 років, і в кожного другого після 50 років.
Види та симптоми захворювання
1
Простатит хронічний. Він є найпоширенішим типом захворювання, симптоми якого з’являються та зникають на протязі декількох місяців
2
Простатит гострий. Симптоматика цього виду з’являється раптово і дуже тяжка. Це небезпечно для життя, тому лікування гострого простатиту повинно проводитись невідкладно
Перелік ознак та симптомів аденоми простати
В залежності від типу хвороби вони відрізняються, але є основні симптоми, до яких відноситься:
1
Пекучість, біль під час сечовипускання (дизурія)
2
Потреба у частому сечовипусканні, особливо в нічний період (ніктурія), чи термінова потреба в випусканні сечі
3
Утруднене сечовипускання
4
Каламутність сечі, наявність в ній крові
5
Больові відчуття в животі, на ділянці між прямою кишкою та мошонкою, в паховій області, в попереку
6
Дискомфортні чи больові відчуття в статевих органах (яєчках, пенісі), в процесі еякуляції
В період гострого прояву хвороби (бактеріальний простатит) пацієнти відчувають біль у м’язах, в них проявляються інші характерні симптоми, також може виникати лихоманка, озноб.
Як лікується простатит
Лікування аденоми відбувається, в залежності від протікання хвороби, її складності та інших факторів, медикаментозним способом чи шляхом проведення хірургічної операції.
Під час медикаментозного лікування хворому призначаються різноманітні препарати (антибіотики, знеболювальні, альфа-блокатори). В деяких випадках медикаментозна терапія здатна тільки призупинити розвиток патологічних процесів, і усуває лише симптоми.
До найбільш ефективного способу лікування простатиту відноситься хірургічне втручання. Видалення аденоматозних тканин, що розрослися, оперативним шляхом є єдиним способом повного відновлення прохідності сечівника, і тим самим отримання перемоги над хворобою.
В сучасній урології застосовується 3 основних радикальних методи:
  • Трансуретральна резекція (ТУР)
  • Лазерна вапоризація
  • Лазерна енуклеація
Трансуретральна резекція
Є найбільш розповсюдженою операцією, що в порівнянні з відкритою простатектомією, проводиться без розрізу здорових тканин. Виконується з застосуванням спеціального ендоскопічного інструменту – уретроскопу.
Завдяки цьому вдається суттєво знизити появу ускладнень та скоротити тривалість постопераційного періоду (він продовжується не більше 3-х днів). Виконується ТУР тільки за умови, якщо аденома невеликого розміру.
Вапоризація за допомогою лазеру
Суть процедури полягає у випарюванні аденоматозних тканин за допомогою лазерного променю. Цей метод відноситься до менш інвазивного, якщо порівнювати його з ТУР. При ньому відбувається більш точний вплив на хворі тканини при меншому їх травмуванні.
Завдяки цьому ускладнення мінімальні, а відновлення більш швидке. Процедура вапоризації передбачає тромбування судин, завдяки чому суттєво знижується ризик виникнення кровотечі.
Лазерна енуклеація
Дана процедура здатна в найкоротший термін побороти хворобу та запобігти виникненню рецидивів. Лазерна енуклеація аденоми передміхурової залози відноситься до найсучаснішого методу, який передбачає максимально точне зрізання аденоматозної тканини лазерним променем, яка подрібнюється і видаляється з сечовивідних шляхів.
Процедура поєднала в собі такі переваги, як:
  • Повне позбавлення від аденоми
  • Малоінвазивність
  • Нетривалий відновлювальний період після операції (від 1 до 2 днів)
Ефективною лазерна енуклеація є під час лікування аденоми будь-якого розміру, також вона дозволяє зробити біопсію з метою виключення раку простати.
Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) (аденома – застарілий термін) – одне з найбільш поширених захворювань чоловіків похилого та старечого віку, яке характеризується збільшенням передміхурової залози в розмірах.
Симптоми ДГПЗ виявляються приблизно у 50% чоловіків старше 60 років і у 80% – старше 80 років. За статистикою, кожен другий чоловік старше 50 років звертається до лікаря з приводу аденоми передміхурової залози.
За останніми статистичними даними, майже у половини чоловіків у віці 40 років є ті чи інші зміни в простаті, які пов’язані з її збільшенням (гіперплазію).
Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози) – доброякісна, гормонально залежна пухлина із залозистого епітелію, що розвивається з рудиментів періуретральних залоз, які розташовуються концентрично в простатичної частини сечівника близько передміхурової залози.
Як проявляється аденома передміхурової залози
Захворювання проявляється переважно розладами сечовипускання. Вважається, що захворювання починається в той момент, коли сечовипускання, особливо з наповненим сечовим міхуром, перестає приносити задоволення. В ідеалі чоловіки повинні звертатися до лікаря саме в цей момент.
Залишились питання?
Новини