Лікування кісти яєчка

Кісти яєчка – це доброякісні порожнисті утворення, що містять рідинний компонент і розташовані переважно в області придатка яєчка.
Вона підлягає лікуванню в тому випадку, коли починає викликати відчутні і часті болі або збільшується до такого ступеня, що викликає істотне збільшення мошонки, що заважає при рухах і сидінні.
При безсимптомній кісті яєчка хірургічне втручання не є необхідним. Однак, якщо дискомфорт, біль, прогресуюче збільшення турбують пацієнта, можливе обговорення питання про оперативне лікування – висічення кісти придатка яєчка.
Лікування
При наявності показань методом лікування є операція – висічення кісти придатка яєчка. Зазвичай на наступний день пацієнт іде додому. На весь термін непрацездатності може видаватися лікарняний лист.
Кіста – це доброякісне новоутворення, яке виникає в різних органах. Поширеним захворюванням багатьох чоловіків є кіста яєчка, яка також називається сперматоцеле.
Вона має фіброзну оболонку, наповнена рідиною, в якій досить часто є домішки сперматозоїдів. Хвороба не має загрози для здоров’я та життя чоловіків, але для попередження виникнення ускладнень, що виникають під час росту пухлини, кіста яєчка у чоловіків повинна бути своєчасно видалена.
На ранніх стадіях кіста яєчка не має симптомів. Новоутворення невеликого розміру не доставляють занепокоєння, не супроводжується болісними відчуттями. Тому виявити кісту можна тільки під час огляду лікарем.
Виходячи з цього, необхідно регулярно проводити плановий огляд. Якщо кіста не була своєчасно виявлена, вона буде збільшуватися у розмірі, та доставляти дискомфорт.
Це супроводжується наступними симптомами:
1
Неприємні відчуття під час ходьби, статевого акту
2
Незначні болеві відчуття в області яєчка
3
Збільшення мошонки з боку ураженого яєчка
4
Відчуття об’ємного утворення під час пальпації яєчка
Якщо не вдати заходів щодо усунення новоутворення, це може призвести до безпліддя. Особливо великим є ризик при двосторонньому сперматоцеле. На основі аналізів, проведення УЗ обстеження, призначається ефективне лікування кісти як у хлопчиків, так і в дорослих чоловіків.
Як проходить діагностика
Уролог діагностує новоутворення за допомогою наступних методів:
1
Огляд шляхом пальпації (прощупування)
2
Проведення просвічування мошонки (діафаноскопія)
3
Ультразвукове дослідження
Дані методики дозволяють безпомилково виявити наявність захворювання, та призначити лікування. Слід відмітити, що консервативні методи лікування кісти придатка правого яєчка (медикаментозне лікування) неефективне. Тому лікар – уролог призначає проведення операції.
Під час хірургічного втручання виконується висікання стінок кісти, та її усунення.
Методики проведення оперативного втручання призначаються в залежності від індивідуальних особливостей захворювання. Але всі сучасні методи мінімально травмують тканини, при цьому зберігається дітородна функція пацієнта. До сучасних методик відноситься лапароскопія.
Це малоінвазивний спосіб, що передбачає виконання мікро розрізів. Новоутворення видаляється за допомогою лапароскопа. Лапароскопія дозволяє скоротити час проведення операції та реабілітаційного періоду.
Залишились питання?
Новини